historiereferencestrucne logo 3bees kontaktyproc do studiapripravte se
ceny3 vcelkyvybaveni novinkyproc k nam...a jedem!
"Nejsme nejlepší nahrávací studio v Čechách,
jsme nejlepší Včelí nahrávací studio na světě!"
     

úvod

1994-5

1996

1997-8

1998-9

1999 I.

1999 II.

2000

2001-2

2002-3

novinky

...dokupuje další mikrofony...

synchronizované magnetofony1997-8

Při nahrávání jednoho z prvních CD se tu semele velké nedorozumění - a zároveň velké ponaučení: cílem zvukařovy práce nesmí být dobrá nahrávka - musí jím být spokojený zákazník. Zní to divně, ale je v tom velký rozdíl. CD není žádnou vizitkou zvukaře, nemůže si ho hýčkat a přivlastňovat, zákazník má vždycky pravdu, a i když ji nemá, musí se o tom přesvědčit sám.

Až na tento lapsus se nahrávacímu studiu daří, několik měsíců dopředu je plno, cena se mírně zvedá na 32O,- Kč. Chinaski zde nahrávají demo před tím, než půjdou do SONA (z Live&Loud je to ale větší nářez...), debutuje zde originální skupina Pod Černý Vrch či maďarští Juttot Neki.

...a nakupuje v zahraničí zvukařské časopisy...Zvuk je často lepší než z tuzemských profi studií, proč to ale stále nezní jako ty světové nahrávky, v čem to je? Vybavení je řádově totožné, stejné mikrofony i nástroje, ale ten rozdíl je propastný. "Tebou to je," odpovídá hlas, "ty jsi ta brzda, ty sám jsi svůj vlastní nepřítel!"

"Dobře, udělám cokoliv!" říká náš hrdina a nakupuje v zahraničí zvukařské časopisy (ač neumí anglicky), louská to všechno a sní o studiu na zvukařské škole v Los Angeles.

 

Dále

     
"Nejsme nejlepší nahrávací studio v Čechách,
jsme nejlepší Včelí nahrávací studio na světě!"

3bees studio - nahrávací studio a dům služeb muzikantům, založeno 1994 (Demos, Live & Loud)