Free terms for Recording

Free terms for Mixing

historyreferenceshortly logo 3bees contactswhy studioget ready...
prices3 beesequipment newswhy us...come on!
 
"We aren't best recording studio in Czech republic,
we're The Best Recording Studio in The World!"
 
     

Intro

1994-5

1996

1997-8

1998-9

1999 I.

1999 II.

2000

2001-2

2002-3

News

1994-5

kazetový osmistopý magnetofon YamahaJeště týž rok sklouzává náš začínající živnostník na šikmou dráhu všech snílků bez kapitálu a nakupuje na leasing. Mikrofony, kazetový osmistopý magnetofon a nějaké efekty.

120,- Kč za hodinu, heslo "Nyní 2x tak lepší, stále však nejlevnější". Režie oddělená potapetovanou příčkou z bytového jádra. Zvuk se zlepšuje, ve své kategorii začíná mít studio úspěch.

Některé kapely z té doby nahrávací studio dodnes navštěvují, rostou společně, za jinými (mnohdy s obskurními názvy i repertoárem) se navždy zavírá hladina zapomnění (Co třeba Nequas-Transdisciplinární Holoquas, Hoprdox, Klystýr, Insekta, Jatka č.5, Agnus Dei, Easy AIDS...). Přitom by se z nich dalo sestavit album hitů - ty se však nikdy nedostaly dál než ke kamarádům a známým. Taky historek z natáčení bude pro vnoučky dosti. Master nahrávky zůstává na kazetě, kdo chce digitální DATku, musí zaplatit její vypůjčení.

Mnoho se ale nevydělá, za splácením leasingu jsou nekonečné hodiny ve studiu a měsíce bez volna. Taky začnou být patrné limity úzkého záznamového materiálu - zvuk je středový a nedá se roztáhnout, kapelám se širším obsazením beznadějně splývá do nečitelné koule. Nebylo by ono lepší točit "líp, míň a za víc?"

Next

     
 
"We aren't best recording studio in Czech republic,
we're The Best Recording Studio in The World!"
3bees recording studio - recording studio and house of musical service, since 1994 (Demos, Live & Loud)