Free terms for Recording

Free terms for Mixing

historyreferenceshortly logo 3bees contactswhy studioget ready...
prices3 beesequipment newswhy us...come on!
 
"We aren't best recording studio in Czech republic,
we're The Best Recording Studio in The World!"
     

Intro

1994-5

1996

1997-8

1998-9

1999 I.

1999 II.

2000

2001-2

2002-3

News

...dokupuje další mikrofony...

synchronizované magnetofony1997-8

Při nahrávání jednoho z prvních CD se tu semele velké nedorozumění - a zároveň velké ponaučení: cílem zvukařovy práce nesmí být dobrá nahrávka - musí jím být spokojený zákazník. Zní to divně, ale je v tom velký rozdíl. CD není žádnou vizitkou zvukaře, nemůže si ho hýčkat a přivlastňovat, zákazník má vždycky pravdu, a i když ji nemá, musí se o tom přesvědčit sám.

Až na tento lapsus se nahrávacímu studiu daří, několik měsíců dopředu je plno, cena se mírně zvedá na 32O,- Kč. Chinaski zde nahrávají demo před tím, než půjdou do SONA (z Live&Loud je to ale větší nářez...), debutuje zde originální skupina Pod Černý Vrch či maďarští Juttot Neki.

...a nakupuje v zahraničí zvukařské časopisy...Zvuk je často lepší než z tuzemských profi studií, proč to ale stále nezní jako ty světové nahrávky, v čem to je? Vybavení je řádově totožné, stejné mikrofony i nástroje, ale ten rozdíl je propastný. "Tebou to je," odpovídá hlas, "ty jsi ta brzda, ty sám jsi svůj vlastní nepřítel!"

"Dobře, udělám cokoliv!" říká náš hrdina a nakupuje v zahraničí zvukařské časopisy (ač neumí anglicky), louská to všechno a sní o studiu na zvukařské škole v Los Angeles.

 

Next

     
"We aren't best recording studio in Czech republic,
we're The Best Recording Studio in The World!"
3bees recording studio - recording studio and house of musical service, since 1994 (Demos, Live & Loud)