Free terms for Recording

Free terms for Mixing

historyreferenceshortly logo 3bees contactswhy studioget ready...
prices3 beesequipment newswhy us...come on!
 
"We aren't best recording studio in Czech republic,
we're The Best Recording Studio in The World!"
     

Intro

1994-5

1996

1997-8

1998-9

1999 I.

1999 II.

2000

2001-2

2002-3

News

1998-9

Kakaxa s PVV té době sbírá náš zvukař hlavně muzikantské zkušenosti: každý večer má zkoušku s jinou kapelou, v každé hraje na jiný nástroj.

Přikupuje ještě 8stopý magnetofon - těch problémů s vypadáním synchronizace...!

Seznamuje se s šikovným producentem, který pro něj začne masterovat nahrávky. Ejhle, jak je to najednou mnohem podobnější těm západním! Kupuje klávesy, moduly a nahranými zvuky bicích spouští samply. To je cesta! Ne kolovrátkové mašinky, ale živý bubeník, jeho cítění a dynamika, a přitom taneční zvuky.

Nenávidí computery, ty šedivé kancelářské krabice, ořezaný digitální zvuk a hloupé tuc tuc. Sní o klasickém analogovém magnetofonu Studer se záznamem na široký pás, bez nutnosti šumové redukce. To ale znamená milionové částky.

Od producenta dostává lampový mikrofon Neumann, zpěvačky jsou unešené z krásy svého hlasu. Takhle se ještě neslyšely. Cena se opět kosmeticky navýší na 380,- Kč. Vznikají některé opravdu výjimečné nahrávky. Bosworth, Southpaw, OOZ, Divokej Bill, kapely se vracejí v ročních intervalech. Zlatá éra analogu.

Na hudebním veletrhu už ale nikdo magnetofony nenabízí, lidé se srocují u předváděček jakéhosi harddiskrecordingu, padají samá neznámá slova, nerozumí tomu, znechuceně odchází. Jak ale jít v nahrávání dál?

Next

     
"We aren't best recording studio in Czech republic,
we're The Best Recording Studio in The World!"
3bees recording studio - recording studio and house of musical service, since 1994 (Demos, Live & Loud)