Free terms for Recording

Free terms for Mixing

get ready... 3 beesequipment
 
"We aren't best recording studio in Czech republic,we're The Best Recording Studio in The World!"
 

Reviews

Audio Examples

List of Clients

  
References
Zeptali jsme se některých osobností, proč si vybrali právě naše studio a co se jim u nás nejmore líbilo.

 

Honza BALCAR
OldaŠÍMA
JirkaKUBÍČEK
Jarda SVOBODA
Mikoláš CHADIMA
Honza PROCHÁZKA
Radek ŠANTRŮČEK
Radek OTŘÍSAL
Roman HASSMANN
Jana ŠIMKOVÁ
Pavel POLÁK
Petr BAKLA
Blanka a Petr LAURYCHOVI
Ondřej SVATOŇ

 

Honza BalcarHonza BALCAR (Nukleární vokurky)

"Kdybych tvrdil, že jsme si vybrali studio 3bees proto, že nám rozpočet nedovolil zaplatit si lepší, dopustil bych se kromě lži i velikého paradoxu - žádné lepší studio neexistuje.

Tím chci naznačit, že zde za rozumnou cenu pořídíte kvalitní nahrávku, která hraje, jede, vaří, mastí, má šťávu, koule, či jakkoliv tomu říkáte. Budete tvořit ve výborné atmosféře, kromě vašeho vlastního manažera či fagotisty na vás nikdo nevyvíjí žádný tlak. Zvukař bude vždy jako váš starší bratr - je chytřejší, vzdělanější a zkušenější, ale vy rozkazujete. Z nabídky nejmenované společnosti, která na místo posílá poslíčky s obědy, doporučuji pizzu Velkého orla.

Olda `ímaOlda ŠÍMA (vydavatelství Black Point music)

"Pro mě jsou naprosto nejdůležitější dvě věci: Za prvé je Kakaxačlověk, který má uši a hudební cit na svém místě. (Nebo možná přesněji řečeno na stejném místě jako já.) Rozumí a slyší velmi dobře to, že nahrávka musí býtdynamická, porézní, barevná, kofadentní a precizně udělaná. Tím se dostáváme k druhému bodu - Kakaxovi nemusíte příliš vysvětlovat, jak má nahrávka vypadat a nemusíte jej úzkostlivěkontrolovat.

Po dosti bohatých zkušenostech s hudebními studii, včetně těch vyhlášených, a jejich větším či menším šlendriánem či lidskou nekomunikativností, mohu říci, že vůbec není bežné, aby pracovníci studia samostatně a invenčně pracovali s nahrávkou tak dlouho, dokud výsledek není zcela maximální. U Kakaxy tomu tak je."

 

Top

Jirka KubíekJirka KUBÍČEK (Pod Ćerný vrch)

"Studio 3bees se nám vybralo samo - v roce 1995 při koncertě s kultovními Chaprál Crazy-Plesk! nám jejich šéf, jakýsi Kakaxa, vnutil vizitku studia.

Za sebe nejvíc oceňuju fakt, že Kakaxa je díky svým zkušenostem kapelu schopen docela rozumně vést (pokud o to ona stojí), ale na druhé straně je ochoten se zcela vážně zabývat i těmi zdánlivě nejpraštěnějšími nápady muzikantů. Což je dost šikovná kombinace. No ale hlavním důvodem budou stejně asi ty úúúžasné "fresky" na stěnách hospody, co se do ní obvykle chodí na oběd :-)))"

 

Jarda SvobodaJarda SVOBODA (Traband)

"Milý Kakaxo, moje cesta k uznání Tvých kvalit a kvalit Tvého studia nebyla, jak si jistě vzpomináš, nikterak hladká. Naše první setkání u nahrávání CD Původního Bureše skončilo fiaskem, ale protože nejsem člověk zapšklý a rád své názory měním, navštívil jsem Tě po čase znovu a byl jsem mile překvapen - a od té doby jsem mile překvapován pokaždé, když u Tebe nahrávám. Znám jen málo lidí, kteří na sobě tak tvrdě pracují jako Ty. Jsi rok od roku lepší a dokonalejší. Doufám, že Tvoje uši budou jednou viset v muzeu hudby. Ale do té doby spolu ještě musíme něco natočit!"

 

Mikolás ChadimaMikoláš CHADIMA (MCH Band, Extempore, Elektrobus a mnoho nextch)

"Studio nám doporučil vydavatel, líbilo se mi, že ho vede muzikant, usnadňuje to komunikaci. Nevím, zda uvádět, že je plně profesionální, protože profesionální už dnes musí být v podstatě každé studio."

 

Honza ProcházkaHonza PROCHÁZKA (producent - Zina, M. Maxa, Martha a Tena)

"I když už jsem točil v několika známých studiích a věděl jsem, že pokud půjdu tam, dopadne vše dobře, cítil jsem nutkání po něčem novém a jiném, než je ten známý český zvuk.

Ve studiu se pracuje úplně úžasně. Sám mám domácí studio a nerad čekám a vysvětluji, co chci, takže jsem u zvukařů uvítal absolutní znalost nových technologií, s čímž se opravdu nesetkávám běžně.

Nechci opomenout fakt, že kolektiv studia si nechává vždy některé dny v měsíci volné a poslouchá a diskutuje o zvuku, což je výborné.

Hlavní věc, která na mě zapůsobila, byla, že zde chápou, co za tím vším je - nejen zvuk a vynucená originalita, ale pocit, chuť a radost.

Top

Radek `antroekRadek ŠANTRŮČEK (Šanov 1, Sputnik, Pseudo pseudo, F.P.B. a kdoví co ještě)

"Studio nám bylo doporučeno vydavatelstvím Black Point music. Nejvíc se nám líbil způsob nahrávání, nebylo to tak sterilní jako ve velkejch studiích, taky se nám líbil Kakaxův profesionální přístup, samozřejmě i jeho spolupracovníků, a přátelská atmosféra."

 

 

Roman HassmannRoman HASSMANN (podnikatel)

Jsem majitelem a spolumajitelem několika firem. Jedna z nich se zabývá tvorbou vzdělávacích programů a next vydává knihy na kazetách. Díky tomu již 9 let pracujeme v různých nahrávacích studiích.

Se studiem 3bees spolupracujeme již od roku 2002, což znamená, že jsme spokojeni. Vyhovuje nám rovnováha mezi technickou vybaveností, kvalitou práce a cenou. Když se k tomu přidá přátelský až rodinný přístup k nám jako ke klientům, není důvod měnit.

 

Radek OtYísalRadek OTŘÍSAL (MHD)

"V roce 1997 jsme kvůli jedný nesmyslný soutěži potřebovali narychlo natočit 7 skladeb. Měli jsme nějaké nahrávání již domluveno, ale to padlo. Čapnul jsem Zlaté stránky a začal hledat studio. V prvním se mi vysmáli a hned u druhého pokusu mi ochotný pan Kakaxa vyšel vstříc. V sobotu jsme napochodovali do studia - a v neděli odešli s nahrávkou.

Od té doby jsem zde spáchal ještě nextch šest nahrávek. Krom kvalitního zvuku mi nejvíc vyhovoval Kakaxův přístup. Částečně totiž působil i jako producent. Nenechal nás natočit kdejakou prasárnu, který bychom později litovali, občas poradil a sem tam i obohatil naši produkci nějakým svým šíleným nápadem."

 

Top

 
Jana `imkováJana ŠIMKOVÁ (zdravotní sestra, zpěv)

"V osmi vybraných studiích ze Zlatých stránek jen neochota, lenost, nevstřícnost.

S pravým opakem jsem se setkala ve studiu 3bees a absolutně bez problémů natočila CD. Nejenže jsem si udělala radost, ale navíc získala příjemné vzpomínky na tuto spolupráci až do konce života. Všechno je v lidech."

 

Pavel PolákPavel POLÁK (Duben v Pešti)

"K tomu, že jsme první demo nahrávali u Kakaxy, došlo vlastně náhodou, byl nám doporučen spřízněnou kapelou. Líbil se nám jeho styl "Live&Loud".

Podruhé jsme už neváhali, protože to, co je na tomhle studiu skvělý (když pomineme vybavení a perfektně zrekonstruované prostory), je Kakaxova schopnost vytvořit při nahrávání atmosféru, která se spolu s muzikou vypálí na každé CD."

 

Petr BaklaPetr BAKLA (insitní skladatel - Z veselého světa, 108Hz)

"Zvukaři studia efektivně (rozuměj: tak, jak vy chcete) ohlídají výkon kapely a upozorní na chyby, kterých si spousta muzikantů ve svatém nadšení nevšimne, dokud si nahrávku nepustí doma.

Ovladájí také hru na rozličné instrumenty a nedělají s tím drahoty. Ruku na srdce, občas se to hodí a ušetří se tím dost peněz a nervů.

S potěšením a zájmem vyhoví velmi nestandardním (nebojím se slova "experimentálním") požadavkům. To, co by jinde vyvolalo minimálně kyselý xicht, je zde vítáno a seriózně zpracováno. Železný šrot? 240 midi stop? Račte vstoupit..."

 

Jirka KubíekBlanka a Petr LAURYCHOVI (Moberg Ensemble)

"Podle dobrých znamení:
zvláštní architektura sorelackých kolejí, Mardošova Kačenka před budovou. Úsměv, tolerance, jemnost, klid. Umělci, kteří se živí řemeslem zvukovým. Nebylo a není co řešit. Výsledný zvuk pochválili i za oceánem. Á jedeme? Takže můžem?"

Top

Ondřej "Bernie Jezzlen" Svatoň (Bardzo Cool band Sopoty)

sopoty"Vybrali jsme si 3 včeličky, protože jsme měli dobré reference, dokonce už z dob, kdy to bylo ještě Live & Loud a protože mají prostě neodolatelné stránky. Chtěli jsme od včeliček smíchat naši velkou desku a k tomu bylo potřeba velké úsilí. V tom ale včeličky nezaváhali. Čistili, odšumovali, odbrumovali, stříhali a lepili a nakonec z toho bylo krásné leporelo. Pak s božskou trpělivostí míchali a udělali tam všechny kokotiny, co jsme po nich chtěli a protestovali, jenom když to byla už moc velká kravina. Udělali nám krásnej zvuk. 6 z 6 Sopot doporučuje."

 

 ˆ 
 
"We aren't best recording studio in Czech republic,we're The Best Recording Studio in The World!"
3bees recording studio - recording studio and house of musical service, since 1994 (Demos, Live & Loud)