historiereferencestrucne logo 3bees kontaktyproc do studiapripravte se
ceny3 vcelkyvybaveni novinkyproc k nam...a jedem!
"Nejsme nejlepší nahrávací studio v Čechách,
jsme nejlepší Včelí nahrávací studio na světě!"
 

Audio ukázky

Seznam klientů

Řekli o nás

Napsali o nás (2)

   
Napsali o nás (1)
Vyhledali jsme pro vás recenze na naše nahrávky

(pokud byste našli nějakou, která tu chybí, dejte nám prosim vědět)

 

MOBERG ENSEMBLE
ŠANOV 1
POD ČERNÝ VRCH
NUKLEÁRNÍ VOKURKY SOUTHPAW
Salute Zappa
TRABAND
SUPPORT LESBIENS
ZINA
TATA BOJS

 

MOBERG ENSEMBLE

"World Music from Prague"

Black Point music, 2003

 

Milan Šefl, Český rozhlas - "...nesmírně energická směs s ohlasy tradičního folkloru, černošské a třebas i balkánské muziky - ženská část sboru leckdy připomene srdceryvné bulharské a maďarské 'plačky' [...] Za zmínku stojí ještě výjimečný zvuk alba. Osazenstvu nahrávacího Studia 3bees se podařilo vyrobit vskutku autentickou nahrávku,..."

Antonín Kocábek, Musicserver.cz - "...Silou nahrávky je přirozenost. Veškeré použité ingredience se propojují a slévají v jeden celek s takovou samozřejmostí, jako by to takhle dělali všichni a odjakživa. Málem by člověk zapomněl, že žijeme v Česku, kde došlo v minulých letech k masové surové devalvaci přirozených lidových popěvků neumětelskými dechovkami [...] A zapomenout bych neměl ani na skvělý zvuk nahrávky (Studio 3bees) [...] Z mého pohledu jednoznačně a bez debaty world-music album roku."

Milan Tesař, Proglas - "...moderní world music, která se vyrovná špičkovým kapelám ze světa..."

Petr Dorůžka, Reflex - "...Několik generací českých muzikantů se pokoušelo vzkřísit česko-moravský folklór k novému životu pomocí elektrických kytar i jazzových fúzí, ale nevzpomínám si, že by to někdo zkoušel tak 'čistou' metodou, jako Moberg [...] Moberg natočil výjimečně expresivní album..."

Josef Olexus, MF plus - "...severský chlad i balkánská žhavost, je to neuvěřitelně dobrá kombinace, při které běhá mráz po zádech."

Honza Binder, Musiczone.cz - "...slyšíme i prvky gregoriánského chorálu."

 

 

ŠANOV 1

"Acid Mouse"

Black Point music, 2002

"Stejný krysy jako kdysi"

Black Point music, 2003

 

 

 

Antonín Kocábek, Freemusic.cz - "...hudebně členitá až nezvykle, překvapení na vás bafnou každou chvíli. Na stylový purismus zkrátka zapomeňte."

 

 

 

 

 

Oves, Freemusic.cz - "...tahem na bránu počínaje a dostatečně energickým výdejem konče."

Jan Binder, Musicserver.cz - "...Punkových kapel, které přežily z osmdesátých let až do teď a vesměs si udržely svoji agresivitu a ubránily se vlivům pop-punku, je nyní opravdu málo. Tahleta výdrž Šanov 1 se ocenit rozhodně musí. Zvláště, když dokáží nahrát album, jež neztratí energii a atmosféru živého vystoupení..."

 

 

POD ČERNÝ VRCH

"Semotam"

Black Point music, 2003

 

 

Antonín Kocábek, Musicserver.cz - "...Při hodnocení by bylo trestuhodné nezmínit skvělou práci, kterou odvedli pánové ve studiu 3bees (dříve Live and Loud) - poslední dobou mám sice na zvukově kvalitní desky docela štěstí, ale každá další zvukem nezkažená prostě potěší."

Petr Korál, Rockshock - "...že s pomocí smyčcových nástrojů lze vytvořit zatroleně masivní sound, o tom svědčí..."

Milan Tesař, Proglas - "...o souzvuku klasických rockových nástrojů s houslemi a violou, ke kterým se přidávají violoncello nebo třeba fujara, trubka, akordeon či saxofon..."

Josef Vlček, Music - "...podivuhodně dravá, divá a temná..."

Jiří Moravčík, Stereo & Video - "...se smyčci rozžhavenými do běla [...] Povedené album, hodně povedené album."

Oves, Freemusic.cz - "...udivuje svou hutností [...] umocněna emotivně podbarvenými sbory tepe na bubínky nevídanou intenzitou."

 

 

NUKLEÁRNÍ VOKURKY

"Jsme na prodej"

EMI-Monitor, 2003

 

 

 

Vojta Kostelecký, Musicserver.cz - "...Minimálně polovina písní by s klidem mohla uspět i u českých rádií..."

 

SOUTHPAW

"Pleasure You Can Measure"

U:Bahn Records, 2003

 

"Pop secret"

Monitor-EMI/ Escape, 2001

 

 

 

Jaroslav Špulák, Právo - "...Zvuk desky má přinejmenším evropské parametry, hudební nápady a vize rovněž."

Fridatom, Musiczone.cz - "...vyšlechtili po zvukové i melodické stránce velice povedené album. Je za ním vidět kvalitní práce ve studiu, s nímž po sérii neoficiálních alb přímo srostli."

Oves, Freemusic.cz - "...dlouholeté zkušenosti s prací ve studiu se zúročily vskutku znamenitě..."

Antonín Kocábek, Musicserver.cz - "...za nimi zůstává docela dlouhá cesta v podobě více než osmiletého poctivého budování své pozice, znatelný vývoj hudební i názorový, několik alb neoficiálních a dvě zcela regulérní..."

 

 

Radek Strnad, Musicpage.cz - "...vkusný, dobře se poslouchající, leč nikterak podbízivý pop, jen si nejsem jistý nebylo-li v našich luzích a hájích toto slovo některými stár zdevalvováno. Skoro už slyším, jak tenhle pomalejší kousek s anglickým zpěvem sjíždí jakékoli české rádio; jen by se těm tupcům asi nesmělo prozradit, že jde o českou kapelu..."

Ondřej Pečenka, Musicserver.cz - "...má potenciál rádiových hitů..."

 

Salute Zappa

"Salute Zappa"

Zappa Magic Fanclub, 2003

 

 

 

Honza Binder, Musiczone.cz - "...opravdové autorské přepracování. Hudebníci uchopili skladby do svých rukou, často plně změnili aranžmá [...] Někteří interpreti si dokonce troufli i na přepsání textu a nutno říci, že ve většině případů se to opravdu povedlo."

Igor Nováček, Freemusic.cz - "...řadě přítomných se tu podařilo možná mnohem více, než v jejich dosavadní tvorbě - zahrát s nadhledem, patřičnou ironií a mimo rámec vlastních zaběhnutých schémat. Jakoby nad nimi na pár okamžiků stanul skutečných Zappův duch. Ostatně ten se tam nahoře asi jen potutelně usmívá..."

 

TRABAND

"Hyjé!"

Indies, 2004

 

TRABAND

"Kolotoč"

Black Point music, 2001

 

 

 

 

_____________________________________

Fila, Freemusic.cz - "...dokáže místy spustit skutečnou dechovou smršť [...] i na nové nahrávce udržuje vzácný rys rozpoznatelnosti během pár tónů. Cit pro chytlavou melodii, taneční odpich skladeb spolu s naléhavým zpěvem [...] Více než dříve vystupuje na povrch sehranost kapely [...] nový Traband není dýchavičným dvoutaktem, ale skvěle seřízeným dieslem!"

Pavel Švéda, Jihomoravský deník - "...Na české nezávislé scéně se objevila nová osobnost [...] se inspiruje hrabalovským pábitelstvím a poetikou periférie..."

Vladimír Vlasák, MF Dnes - "...jízda mezi hospodskými halekačkami i plačkami, cirkusovou manéží, námořnickou latinou, melodií z filmu Sedm statečných a historkami z podsvětí. Kam se hrabe protěžovaný band Šlapeto! Traband je stylově pestřejší, zábavnější a přirozenější: staropražská muzika se potkává s židovským klezmerem, šramlovitou dechovkou i jazzovými motivy. A šlape to [...] písně, které mají šanci zlidovět [...] Jestli by se měla dechovka vzkřísit, pak jen když pojede jako Traband."

Josef Rauvolf, Stereo & Video - "...Opakuji: skvělý! Na kapelu jako je právě Traband jsme čekali dlouho. Teď zde je!"

Jiří Černý, Načerno.cz - "...koncertoval Od čerta k ďáblu aneb v pražské tramvaji číslo 17, která jezdí od modřanské Čertovy rokle do Ďáblic [...] Tak šťavnatých a vyzrálých plodů loňská albová úroda v Česku mnoho nevydala..."

Ivan Kott, zpravodaj Jonáš-klubu - "...se mi vybaví [...] Felliniho film Silnice..."

Pavla Jonnsonová, Rozhlas - "...zavrhuje svůj původně punkově rockový sound a s pomocí klarinetu, trubky a tuby vytváří originální, dechberoucí dechno ještě za pomoci akordeonu a banja..."

Antonín Kocábek, I-music.cz - "...Překvapivý je už samotný zvuk nahrávky. O skupinách tohoto druhu se často říká, že na koncertech jsou vynikající, ale zachytit atmosféru písní ve studiu se podaří málokdy. Tady se to, myslím, povedlo..."

Petr Slabý, Roxy.cz - "...Punc specifické autenticity má ale celé album..."

Petr Hnilo, Big Beng - " ...šlape jako hodinky, má nadhled a kolikrát se z reproduktorů linou až neuvěřitelné pasáže, a to v tom kladném slova smyslu..."

Milan Šefl, Týdeník Rozhlas - "...je v kontextu české scény opravdovým zjevením. Takovou porci originality a nespoutané muzikantské svobody asi nemohlo vydat jiné, než vskutku nezávislé vydavatelství. Tentokrát jde o sympatickou firmu Black Point music, z jejíhož, převážně na český underground orientovaného katalogu, však novinka Trabandu silně vyčnívá..."

François Couture, All Music Guide - "...comes through as a thoroughly honest and enjoyable record. Don't miss it on account of the Czech lyrics; they are not essential to appreciate it..."

 

nahoru

 

SUPPORT LESBIENS

"Regeneration"

Sony Music, 2001

 

 

 

 

Honza Balušek, Musicserver.cz - "...za podobné nahrávky bychom měli být vděční a vynášet podobné kapely do oblak [...] je typickým příkladem, jak česká kapela může skvěle znít..."

 

 

ZINA

"Zina & Stereophonic Punx"

Sony Music, 2003

 

 

 

Honza Binder, Musiczone.cz - "...hodně melodicky. Má poměrně sexy hlas, což přidává nahrávce další rozměr. Texty, které si píše sama, jdou ruku v ruce s hudebním doprovodem - přímé, jdou rovnou k věci, ale neřeší žádná složitá témata. V zábavním průmyslu jde kupodivu především o zábavu a v tomto aspektu plní stejnojmenné debutové cd Zina a Stereophonic Punx plán na 110 %."

Ondřej Pravda, Musicserver.cz - "...Ale za takový bonus se nedá počítat trošinka klávesových zvuků nebo očekávaně tvrdší coververze ruské 'Kaťušy'..."

nahoru

 

TATA BOJS

"Šagalí léta 89-97"

Black Point music, 2003

 

 

 

Antonín Kocábek, Musicserver.cz - "... Dva napěchované disky obsahují koncertní nahrávky i první studiové pokusy o záznam, dílem dosud nikdy nezveřejněné"

 

   

Napsali o nás (2)

  ˆ 
 
"Nejsme nejlepší nahrávací studio v Čechách,
jsme nejlepší Včelí nahrávací studio na světě!"

3bees studio - nahrávací studio a dům služeb muzikantům, založeno 1994 (Demos, Live & Loud)